Ako sa dá vyriešiť Tvoj problém?

Prečítaj si, prosím, pozorne túto vetu:

Na Tvoj problém vždy existujú viaceré možnosti riešenia. Nikdy nie je iba jedna cesta.

Každú životnú ťažkosť vnímame takmer vždy ako PREJAV toho, ako sa v súčasnosti cítime, ako sa máme, aké máme komplikácie v osobnom či pracovnom živote.

Pod prejavom si môžeme predstaviť čokoľvek:

  • zdravotný problém,
  • problémy v manželstve a v partnerstve (nepochopenie, neprítomnosť partnera, výčitky, obviňovanie),
  • problémy s výchovou detí (odvrávanie, neprispievanie činnosťami v domácnosti, ignorovanie školských povinností, súrodenecké spory),
  • nezhody na pracovisku, vyhorenie,
  • nedostatok peňazí,
  • a mnohé iné.

A tak hľadáme konkrétne tipy, ktoré nám pomôžu zmierniť alebo odstrániť problém, hľadáme ďalšie možnosti, ako sa s niečim vysporiadať a poradiť si s tým, čo nás trápi . Áno, aj to je jeden z funkčných spôsobov.

Za každým prejavom sa sa však ukrýva emočné prepojenie. To je skutočný dôvod, prečo hľadáme riešenie nášho problému. Nevyhovuje nám pocit, s ktorým žijeme. Inak by sme nemali potrebu čokoľvek riešiť.

A preto jedna z ciest, ako ťažkosť skutočne odstrániť zo svojho života, je identifikácia POCITU, s ktorým treba pracovať. Následne sa budú jednoduchšie uchopovať konkrétne kroky k tomu, aby sa problém skutočne rozpustil. Častokrát stačí zmeniť pocit a prejav „zrazu“ zmizne.

Ideálna je kombinácia práce s pocitom a následne nastavovania krokov aplikácie nových možností do života.

Problém sa dá vyriešiť len vtedy, ak sa tak rozhodneš. Je potrebné priznať si, že „TOTO VO SVOJOM ŽIVOTE VIAC NECHCEM.“ Ak tam to rozhodnutie nie je, cesta sa bude znova cykliť. Ale aj to je cesta. Vždy ide o Teba. Je možné, že na cestu zmeny (v závislosti od témy) sa pridajú aj ostatní zainteresovaní členovia. Je to však na nich.

Nezostávaj s problémom sám, ak si s ním nevieš poradiť, existuje spôsob, aby si žil inak. Lepšie, krajšie.

Akúkoľvek podporu si vyberieš, pamätaj na to, že tá CESTA JE TVOJA, získaš nástroje, vedenie, avšak tou cestou musíš prejsť sám. A to chce niekedy poriadnu dávku odvahy. Na svete sme však preto, aby sme tu žili s radosťou, nevzdávali sa, neprišli sme sem trpieť, prišli sme sa naučiť, že:

„Nemôžete čakať, kým život prestane byť ťažký, aby ste sa rozhodli byť šťastní.“ Nightbird

Občas totiž stačí „iba“ prijať, že žiť s nejakou „prekážkou“ je vlastne v poriadku. Až keď to dokážeme prijať, až keď dokážeme prijať seba samých takých, akí sme, sa dokážeme posunuť ďalej. Ako to však urobiť? Stiahni si nahrávku a získaj návod, ako na to.

Jana Hanusová
Podporujem a sprevádzam ženy a mužov na ich ceste k vlastnej SEBAHODNOTE. Učím ich, čo znamená veriť sám sebe, svojim túžbam a ukazujem im cestu, ako ich naplniť. O mojej ceste sa dozvieš tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania Vášho komentáru