Mama, naháňaš sa a nestíhaš?

… a máš toho veľa a deti si robia svoje, začínaš ich pobádať k činnosti, dbáš, aby si niečo nezabudli, aby načas odišli z domu? Máš pocit, že musíš neustále dohliadať na to, aby to doma fungovalo? A napriek tomu, že robíš maximum, je stále všetko na Tebe?

Predstav si, že nie si doma a dieťa odchádza samo do školy. Vtedy by si neriešila, či zostane voda na stole, či si dieťa úbor na telesnú naozaj zoberie so sebou.

Prečo je to iné, keď si doma?

… stráca sa DÔSLEDNOSŤ! Dôslednosť vo svojom konaní.

Zvlášť ženy majú svoje „receptory“ nastavené na všetky strany, dostane sa im do uší každý zvuk, každá detská otázka, je potrebné na všetko reagovať, zrazu máš hlavu ako sud, začína Ti chýbať vnútorná rovnováha …

Áno, aj ja to tak občas doma mám. Už však viem, čo s tým môžem robiť.

Vráť sa späť a:

  • ver deťom, že zvládajú všetko, čo je pre ne potrebné,
  • nerob zbytočný „servis“ = „nadprácu“,
  • staraj sa o svoje veci … aby si Ty mala všetko, čo si máš so sebou zobrať, aby si Ty prišla včas …

Lebo deťom odovzdávaš niečo cenné do budúcnosti. Tvoj vzorec správania deti len okopírujú. Určite nechceš, aby si niesli so sebou presvedčenie, že MAMA VŠETKO PRIPRAVÍ, MAMA ZACHRÁNI KAŽDÚ SITUÁCIU.

To isté by totiž neskôr čakalo Tvoju dcéru … záväzok byť mamou, ktorá je tu LEN pre deti.

Každý sme totiž na tomto svete len SÁM ZA SEBA. Takže dbajme na svoju vnútornú rovnováhu a spomaľme, milé mamy!

Janka

Jana Hanusová
Som ne"obyčajná" žena ako Ty, manželka a matka troch detí. Túžim po tom, aby nám bolo v našich rodinách spolu krásne. Ukazujem ženám, ako je možné tvoriť teplo domova aj vtedy, keď už je doma cítiť chlad. Do môjho života môžete nazrieť tu . Som tiež autorkou eBooku Harmónia v rodine začína harmóniou v Tebe. Zdieľam v ňom návod, vďaka ktorému sa to darí mne. V eBooku Choďte už konečne spať! prinášam inšpiráciu, ako z večerov plných nervozity urobiť večer plný pohody ... nie je to však úplne bez práce, stačí to LEN robiť trochu inak.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania Vášho komentáru