Som JANA HANUSOVÁ

Mojím zámerom je prebúdzať v ľuďoch ich životný potenciál, aby boli schopní sami narábať so svojimi emóciami, myšlienkami a konaním. Vďaka tomu dokážu žiť život, v ktorom sa neposudzuje, uznáva sa vlastná sebahodnota a múdrosť, komunikuje sa s prijatím vo všetkých oblastiach. Odhaľujem individuálnu pravdu klienta.

Som rovnako výnimočná, jedinečná a zároveň obyčajná ako Ty.

Poznám svoje dary, ktoré mi slúžia a ktoré prinášajú hodnotu mojim klientom. Pracujem s ľuďmi, ktorí stoja o vlastné poznanie, túžia po oslobodení sa z tlaku vlastných presvedčení a dovoľujú si veriť, že na nich čaká niečo lepšie. Sú ochotní dovoliť si rozpoznať svoju individuálnu pravdu a rozhodnutí nechať sa viesť v tomto procese. 

NEBOLO VŠAK VŽDY TOMU TAK

Vyrastala som v rodine pod vplyvom kresťanskej výchovy. Do svojej dospelosti som verila, že Boh je akýsi Deduško na obláčiku, ktorý drží palicu v ruke a neustále bdie a sleduje, ako sa správam. Všetko vidí, všetko vie. A tak som v sebe živila pocit viny, keď som niečo "spackala". Tohto Boha som sa bála a preto som robila všetko pre to, aby som bola poslušná dcéra, výborná žiačka, oddaný zamestnanec, starostlivá manželka a obetavá matka. Lebo tak je to "správne". Bol pre mňa vonkajšou entitou, ktorej som odovzdala svoju moc.

A tak som sa stále snažila. Po škole som sa zamestnala, vydala a s manželom máme spolu 3 deti. A v mojom živote začali prichádzať prvé vážne výzvy. Aj napriek tomu, že by som dala srdce na dlani môjmu mužovi, necítila som, že by mu na mne záležalo. Kvantum času trávil v práci a ja som sa cítila úplne nepochopená, nemilovaná a na všetko sama. Zvlášť náročné to bolo v čase, keď sa nám narodil náš najmladší syn Patrik. Dieťa s downovým syndrómom.

ABY SOM UZNALA BOHA, MUSELA SOM HO NAJSKÔR ODMIETNUŤ

Bola som nešťastná, vyčerpaná, ochotná vzdať sa seba, len aby bol môj syn zdravý, aby ma môj manžel miloval. 

Prestala som veriť Deduškovi na obláčiku. Uvedomila som si, že odmietam akceptovať pravidlá, ktoré mi stelesňovali moje presvedčenia. A začala som hľadať cesty. Aj také, ktoré boli v rozpore s mojou dogmatickou kresťanskou vierou. Myslela som si, že si musím vybrať - buď viera v Boha alebo...  Nabrala som silu risknúť to. Spoznala som nádherných ľudí, ktorí si dovolili uzdraviť svoje telo, či svoje vzťahy, nasledovali svoje dary. Absolovala som rôzne liečivé semináre, konzultácie, mnohému som najskôr nerozumela, ale cítila som, že je to tá správna cesta. Dovolila som si nahliadnuť do tajov numerológie, astrológie, human designu, vzdelávala som sa v komunikácii. Spoznávala som nové techniky a metódy mentoringu a koučingu. Postupom času som našla medzi jednotlivými oblasťami krásne prepojenia a súvislosti, začalo mi dávať všetko zmysel a pochopila som, že ... 

VIAC SI NEMUSÍM VYBERAŤ

Premenila som svoj strach na prijatie. Boh, v ktorého verím, nesedí na obláčiku, ukrýva sa vo mne, nesúdi ma. Stačí si dovoliť spochybniť všetky doterajšie pravdy, ktoré nám zaisťovali pocit "fiktívneho bezpečia" (áno, aj tie pravdy o kresťanskej výchove). Odovzdať sa s dôverou, že život má pre nás pripravené len to najlepšie.

V tomto procese sa mojej manželstvo zmenilo na láskyplné partnerstvoPo narodení Patrika som si myslela, že už nikdy nebudem pracovať. A predsa. Pracujem spôsobom, o ktorom som kedysi ani nesnívala, bol mimo moju realitu. Svoj čas pre klientov si organizujem sama tak, aby som mohla napĺňať potreby mojej rodiny, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá. Na životné výzvy sa viac nepozerám ako na trápenie, ale ako na príležitosti byť zasa o kúsok bližšie k pochopeniu a poznaniu. K sebe. Spolupracujem s klientami, ktorí túžia porozumieť sami sebe. Rozširujem ich vedomie cez uvedomenia, nové uhly pohľadu, ktoré vedú k spokojnému životu

VIAC NIE JE ČAS NA TRÁPENIE. JE MOŽNÉ PREMENIŤ HO NA LÁSKU.